Paweł Preisner na seminarium w G2A Arena

Za nami seminarium PMI Podkarpacie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, które poświęcone było pozytywnym przykładom zarządzania projektami na Podkarpaciu. W ramach tego wydarzenia wystąpił Paweł Preisner – właściciel Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** oraz prezes firmy deweloperskiej Szklane Tarasy – który w swoim wystąpieniu opowiedział o ogromnym potencjale województwa Podkarpackiego.

Podczas swojego wystąpienia Paweł Preisner opowiedział o innowacjach oraz najlepszych praktykach w zarządzaniu projektami na przykładzie Podkarpacia. Region ten posiada niezwykle ogromny potencjał zarówno technologiczny, jak i turystyczny. Podkarpacie – „polska Dolina Krzemowa” – skupia na swoim terytorium dolinę lotniczą, zagłębie informatyczne, rozwiniętą scenę startupową oraz strefy ekonomiczne. Rzeszów, stolica województwa, to z kolei miasto o blisko 200 tysięcznej populacji oraz ogromnym potencjale studenckim.

Atutami turystycznymi Podkarpacia są bez wątpienia: natura i czyste powietrze, rozwinięte lecznictwo uzdrowiskowe, lotnisko w Jasionce oraz obiekty architektury drewnianej, które są wpisane na listę UNESCO.

I właśnie te atuty Podkarpacia turystyczne postanowił wykorzystał Paweł Preisner, budując w 2016 roku Hotel Bacówka Radawa & SPA****. Co wyróżnia ten obiekt? Radawa to niewielka miejscowość zapewniająca spokojny wypoczynek przyjeżdżającym podróżnym, a sam Hotel otoczony jest malowniczym lasem oraz znajduje się w pobliżu rzeki i zalewu. Kolejnym wyróżnikiem Bacówki jest bez wątpienia nacisk na całe rodziny z dziećmi – w końcu jak mówią sami właściciele, jest to „hotel stworzony przez dzieci dla dzieci”, dlatego pełny jest udogodnień dedykowanych właśnie najmłodszym. Obiekt, który tak mocno czerpie z natury, został również stworzony zgodnie z wymogami nowoczesności, zapewniając dostęp do niezbędnych rozwiązań jak szybki Internet czy w pełni multimedialne sale gotowe na przyjęcie nie tylko gości weselnych, ale również pozwalające na organizację prestiżowych spotkań biznesowych i konferencji.

Poza prowadzeniem hotelu, Paweł Preisner jest również prezesem firmy deweloperskiej Szklane Tarasy, która ma na swoim koncie znane inwestycje, takie jak Zig Zak House, ST Tower czy obecnie realizowane ST 55. Również tę tematykę poruszył w swojej prelekcji, omawiając ekotrendy w deweloperce oraz kwestię Osiedli Przyszłości. Obiekty te charakteryzować się będą nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, takimi jak np. zielone dachy, które pozytywnie wpłyną na środowisko, ale również zwiększą funkcjonalność tych obiektów oraz obniży koszty ich obsługi.

Jak podkreślał prelegent, jego marzeniem jest, aby w pełni wykorzystywać potencjał i atuty Podkarpacia, aby region ten rozwijał się dynamicznie oraz wyznaczał standardy pozostałym województwom w kraju.

– Nowoczesną, inspirującą, piękną, klimatyczną, z pomysłem – taką „Polskę B” chcemy zostawić naszym dzieciom! – zakończył swoje wystąpienie w G2A Arena Paweł Preisner.