Dlaczego warto zainwestować w zabudowę letniskową? Poznaj 5 dobrych powodów

budowa krok po kroku

Pieniądz rodzi pieniądz – to powiedzenie znają chyba wszyscy. I chociaż zasada wydaje się z pozoru prosta, to problemy pojawiają się, gdy trzeba zdecydować, w co zainwestować zaoszczędzone środki. Od lat bezpiecznym wyborem są nieruchomości, a w ostatnim czasie ogromną furorę robi zabudowa letniskowa.

Słysząc o nieruchomościach, wielu inwestorów intuicyjnie zamyka się w deweloperce mieszkaniowej. Niesłusznie. Istnieje cała masa innych, alternatywnych inwestycji deweloperskich, które przy obecnej sytuacji rynkowej niosą ze sobą mniejsze ryzyko, są łatwiejsze w realizacji i mogą przynosić większe zyski. Umożliwia to chociażby rynek turystyczny – poznaj 5 powodów, dla których warto postawić na zabudowę letniskową.

1. Różnorodne możliwości

Inwestując na rynku turystycznym nie musisz ograniczać się do schematycznych domków letniskowych. Jest to bowiem branża, która pozwala na dużą różnorodność w zakresie doboru produktu docelowego. Domy wypoczynkowe w segmencie premium, wioski wakacyjne, obiekty z antresolą… a to tylko niektóre możliwości.

A może zdecydować się na coś bardziej zaskakującego? W końcu jak brzmi słuszna marketingowa zasada „wyróżnij się lub zgiń”. Zabudowa letniskowa to także domy na wodzie, glamping, domki na drzewach czy nawet domy holenderskie. Tego typu nietypowe rozwiązania łatwo promować na tle wciąż dość jednorodnej konkurencji. Turystyka w Polsce nadal skrywa w sobie niewykorzystany potencjał, który można skutecznie zagospodarować. A kto pierwszy zapełni niszę, ten będzie czerpał największe zyski!

2. Stosunkowo niski próg wejścia

Inwestowanie w nieruchomości kojarzy się z koniecznością posiadania ogromnych wolnych środków i korzystania z kredytu. Tymczasem w przypadku zabudowy letniskowej można swobodnie wybierać różne modele biznesowe, które pozwalają na start już na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oznacza to, że inwestowanie na rynku turystycznym nie jest zarezerwowane tylko dla najbogatszych, ale jest dostępne również dla osób, które posiadają pewne oszczędności i chcą zacząć je pomnażać.

3. Niewielka ilość dokumentacji

Realizacja własnej zabudowy zawsze musi wiązać się z uzyskiwaniem niezbędnej dokumentacji. W przeciwieństwie jednak do typowej „mieszkaniówki”, proces biurokratyczny przy zabudowie letniskowej jest mocno ograniczony. W jej przypadku najczęściej nie ma konieczności tworzenia skomplikowanego projektu budowlanego, uzyskiwania warunków zabudowy i pozwolenia na budowę, regularnego prowadzenia dziennika budowy czy przechodzenia procedury oddawania budynku do użytkowania. Nie trzeba też przejmować się restrykcyjnymi zapisami ustawy deweloperskiej, a nawet obejdzie się bez zatrudnienia kierownika budowy!

Dzięki temu realizacja zabudowy letniskowej jest dużo mniej uciążliwa. Bardzo często można ograniczyć się do zgłoszenia oraz uzyskania kilku dokumentów, takich jak warunki przyłącza podstawowych mediów. Jest to w zasięgu ręki nawet mniej doświadczonego inwestora, dla którego może być to dobry początek wchodzenia w branżę nieruchomości i deweloperki.

4. Rosnące zainteresowanie klientów

Pandemia COVID-19 zmieniła nasz świat na wielu poziomach. To nie tylko nowa rzeczywistość sanitarna, ale również inne trendy konsumenckie. Jak przekonują eksperci z regiodom.pl, coraz więcej Polaków kupuje lub wynajmuje dom na wakacje. Wielkie hotele w popularnych lokalizacjach zaczęły tracić na rzecz mniejszych i kameralnych kompleksów rekreacyjnych. Polacy zaczęli doceniać zaciszność, bliskość natury, miejsca gwarantujące prywatność. Ponadto jak wynika z badania „Działka z domem do 35m2” z marca 2021 roku, aż 84% Polaków marzy o własnym domku rekreacyjnym. Dane te potwierdzają tylko, że zabudowa letniskowa cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem!

5. To się po prostu opłaca

Obiekty turystyczne są źródłem satysfakcjonującego i wygodne dochodu pasywnego. Właśnie dlatego z tej formy zarabiania pieniędzy korzystają nie tylko profesjonalni inwestorzy, ale okazjonalnie nawet osoby fizyczne nie prowadzące żadnej działalności gospodarczej. To pokazuje, że jest to atrakcyjna forma lokowania pieniędzy, które będą na siebie zarabiać.

Warto przy tym dodać, że ceny nieruchomości w Polsce stale rosną. To szansa na ochronienie swoich oszczędności przed inflacją oraz potencjalna możliwość odsprzedaży po latach domku, który tylko nabrał wartości. No i nie zapomnijmy o jeszcze jednej zalecie obiektu rekreacyjnego – będąc jego właścicielem zawsze można samemu skorzystać z jego uroków!

Jak zacząć inwestować na rynku turystycznym?

Każdą wiedzę można zdobywać na własną rękę. Ale nie oszukujmy się – jest to sposób bardzo czasochłonny i wiążący się z koniecznością nauki na własnych, często bolesnych błędach. Zamiast tego można postawić na krótszą i skuteczniejszą drogę, czyli skorzystać ze szkolenia „Zabudowa letniskowa – zainwestuj w turystyczny trend przyszłości”.

Podczas szkolenia pokażemy Ci nie tylko, jak tworzyć własne obiekty rekreacyjne, ale także m.in. jak optymalizować koszty budowy, jak zautomatyzować proces zarządzania oraz jak prowadzić działania marketingowe, aby szybko pozyskać klientów i cieszyć się z maksymalnych zysków. Wiedza, którą zdobędziesz przez 2 dni naszego wydarzenia to koszty, które bardzo szybko się zwrócą!

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami pod adresem zostandeweloperem@gmail.com lub pod numerem 570 645 286.

Podobne wpisy