Książka
Zawód Deweloper

Napisana lekkim stylem, pełna zabawnych anegdot, ale i twardej wiedzy w postaci danych, tabel i statystyk. Jej autor – Paweł Preisner – to człowiek, który na deweloperce zjadł zęby i teraz dzieli się zdobytym przez lata doświadczeniem. Zawód Deweloper to najważniejsza deweloperska wiedza skondensowana w formie książkowej!

Zamów teraz!

Chcesz wejść w deweloperkę? Książka Zawód Deweloper to najlepszy pierwszy krok w tym kierunku!

Spis treści:

I – Poszukiwanie nieruchomości

I rozdział książki Zawód Deweloper to fundament każdego przedsięwzięcia deweloperskiego – poszukiwanie działki. To podstawa udanej inwestycji, dlatego temat ten został potraktowany niezwykle obszernie. Na kilkudziesięciu stronach dowiesz się, gdzie szukać atrakcyjnych gruntów, na co zwrócić uwagę, gdzie kryją się zagrożenia oraz mogą pojawić się potencjalne szanse. Księgi wieczyste, media, ochrona środowiska, odrolnienie, geologia, dostępy do drogi publicznej, kwestie sąsiadów… to wszystko oraz wiele innych informacji znajdziesz na kartach pierwszego rozdziału książki Zawód Deweloper!

Dzięki tej wiedzy poczujesz się pewniej na rynku nieruchomości gruntowych, nauczysz się dostrzegać ukryte perełki inwestycyjne oraz będziesz mógł postawić swój pierwszy krok ku realizacji własnego przedsięwzięcia deweloperskiego.

II – Lokalizacja, klient, produkt

Lokalizacja, klient, produkt – oto tytuł II rozdziału Zawód Deweloper. Dowiesz się z niego, w jaki sposób skutecznie dobierać najbardziej optymalną zabudowę mieszkaniową dla działki, patrząc przez pryzmat jej lokalizacji oraz potrzeb klienta docelowego. Poznasz konkretne kryteria i schematy, które pozwolą ocenić Ci, jakie jest najlepsze przeznaczenie dla danego gruntu. Już na tym etapie nauczysz się tworzyć wizję przyszłej inwestycji, którą z sukcesem i zyskiem będziesz mógł zrealizować!

III – Uzyskiwanie dokumentacji

Uzyskiwanie dokumentacji – niezbędny etap każdej inwestycji deweloperskiej. Książka Zawód Deweloper w prostych krokach przeprowadza przez gąszcz przepisów i wyjaśnia gdzie oraz jakie dokumenty złożyć. Chociaż papierkowa robota nigdy nie jest najciekawsza, to dzięki znajomości procedur będzie ona zdecydowanie łatwiejsza!

IV – Finansowanie inwestycji

Jak sfinansować budowę inwestycji? Również na to pytanie znajdziesz odpowiedź w książce Zawód Deweloper! I nie będą to tylko te najprostsze – czyli środki własne lub kredyty. W IV rozdziale przedstawiamy chociażby szczegółową tabelę, która pokazuje, jak rozpisać poszczególne etapy realizacji zabudowy, aby przy odpowiednio zachowanej dynamice sprzedaży móc zrealizować swoje przedsięwzięcie wyłącznie z pieniędzy klientów!

Dzięki książce poznasz także różne źródła pozyskiwania pieniędzy, wady i zalety poszczególnych rozwiązań, a także przeczytasz o konkretnych przykładach. To twarda wiedza przedstawiona na realnych danych i liczbach!

V – Optymalizacja deweloperska i współpraca z architektami

Optymalizacja deweloperska – czyli jak skutecznie zbijać koszty wytworzenia zachowując najwyższą jakość. Nie sztuką jest tworzyć marne nieruchomości po niskiej cenie, ale zaoferować produkt przystępny dla szerokiego klienta, a przy tym mający wysoki stosunek jakości do ceny. W V rozdziale książki Zawód Deweloper poznasz różnego rodzaju triki i rozwiązania optymalizacyjne, które skutecznie zwiększą rentowność Twojego przedsięwzięcia deweloperskiego. Zdecydowanie wiedza, którą trzeba posiadać!

VI – Organizacja budowy

Przechodzimy do budowy! Rozdział VI książki Zawód Deweloper pozwala poznać tajniki organizacji procesu budowlanego, który można rozpisać w schemacie Gantta. Z kart publikacji dowiesz się, czym są zadania krytyczne i kamienie milowe przedsięwzięcia deweloperskiego oraz zdobędziesz wiedzę dotyczącą tego, ile czasu zajmują poszczególne etapy budowy. Ponadto w rozdziale VI zestawione zostały dwa sposoby realizacji inwestycji – budowa w systemie gospodarczym oraz budowa z generalnym wykonawcą. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. Dzięki książce łatwiej będzie Ci zdecydować, który z nich wybrać dla Twojego przedsięwzięcia deweloperskiego!

VII – Negocjacje

Negocjacje! Każdy świadomy deweloper wie, że najwięcej zarabia się właśnie na negocjacjach. W trakcie kilku godzin rozmów można bowiem zaoszczędzić nawet setki tysięcy złotych. Z rozdziału VII książki Zawód Deweloper dowiesz się, jakie są tajniki skutecznych negocjacji w nieruchomościach, dzięki którym Twoje spotkania biznesowe przynosić zaczną coraz lepsze owoce!

VIII – Marketing i sprzedaż w deweloperce

W książce Zawód Deweloper nie mogło zabraknąć również rozdziału o marketingu i sprzedaży w deweloperce! Z rozdziału tego dowiesz się, jakie są skuteczne kanały i formy przekazu reklamowego, jak kształtować budżet marketingowy, jak współpracować z agencją marketingową, czy warto decydować się na sprzedaż własną, a może raczej postawić na pośrednika? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w rozdziale VIII książki Zawód Deweloper!

IX – Reklamacje

Reklamacje! Jak sobie z nimi poradzić, o czym koniecznie trzeba pamiętać, jak wyglądają procedury i terminy, na jakie zgłoszenia powinien przygotować się deweloper? To zdecydowanie mniej atrakcyjna, ale nieodzowna część deweloperki. Z rozdziału IX książki Zawód Deweloper dowiesz się, jak skutecznie rozwiązać kwestie reklamacji, aby wszystko odbywało się bezpiecznie i zgodnie z obowiązującym prawem.

X – Inne inwestycje deweloperskie

Nie samą mieszkaniówką żyje inwestor! Właśnie dlatego w X rozdziale książki Zawód Deweloper przedstawione zostały alternatywne inwestycje deweloperskie, dzięki którym rozszerzysz swój wachlarz możliwości, dostosujesz produkt do aktualnego zapotrzebowania rynku, otworzysz się na nowe dochodowe koncepcje. Zawsze warto patrzeć szerzej: akademiki, domy senioralne, magazyny, domki letniskowe, budynki zamieszkania zbiorowego, galerie handlowe… opcji jest wiele. A wszystkie wymienione poznasz dzięki książce Zawód Deweloper!

XI – Zmienność rynku deweloperskiego, nowa ustawa deweloperska, ryzyko i grzechy inwestycyjne

Ostatni rozdział książki Zawód Deweloper to „Zmienność rynku deweloperskiego, nowa ustawa deweloperska, ryzyko i grzechy inwestycyjne”. Doskonałe podsumowanie najważniejszych zmian prawnych oraz dynamiki współczesnego rynku nieruchomości. Bo chociaż mamy trudne czasy, to wciąż można zarabiać satysfakcjonujące pieniądze w branży deweloperskiej! Tylko trzeba mieć odpowiednią wiedzę oraz świadomość możliwych zagrożeń!

Dlaczego warto kupić książkę?

  • Uzyskasz jasne wskazówki dotyczącego tego, jak analizować działki
  • Otrzymasz jasno ustrukturyzowaną publikację, do której łatwo wracać, by ponownie wyszukać najbardziej interesujące Cię informacje
  • Zdobędziesz wiedzę nie tylko na temat mieszkaniówki, ale również alternatywnych sposobów inwestowania deweloperskiego
  • Poznasz tajniki optymalizacji deweloperskiej, dzięki której zakup książki zwróci się wielokrotnie
  • Zobaczysz na przykładzie, jak rozpisać w tabeli finansowanie inwestycji
  • Wiele, wiele innych korzyści!

Zamów książkę w przedsprzedaży!

Przedsprzedaż

139 zł

99 zł

brutto

+15,99 zł za przesyłkę
ZAMÓW W PRZEDSPRZEDAŻY!

Wydarzenia

Zawód Deweloper - premiera stacjonarna

11 lutego 2023

Spotkanie autorskie z Pawłem Preisnerem w ramach promocji książki Zawód Deweloper. Przyjdź, dowiedz się, co oferuje publikacja, kup książkę i zdobądź autograf autora! Zapisy już wkrótce!

Do startu premiery:

Zostań Deweloperem

Paweł Preisner

Pomysłodawca Akademii Dewelopera, deweloper z 21-letnim doświadczeniem. Właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej Szklane Tarasy oraz Hotelu Bacówka Radawa & SPA****. Autor książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować?” oraz „Zawód Deweloper”.

zawód deweloper

Masz pytania? Zadzwoń!

570 645 286

Wysyłka:

Styczeń 2023 r.

Opis:

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z branżą deweloperską. Napisana lekkim stylem, pełna zabawnych anegdot, ale i twardej wiedzy w postaci danych, tabel i statystyk. Jej autor – Paweł Preisner – to człowiek, który na deweloperce zjadł zęby i teraz chce dzielić się zdobytym przez lata doświadczeniem. Do tej pory robił to w ramach organizowanych warsztatów deweloperskich „Zostań Deweloperem”, szkoleniu „Flip na działce” oraz licznych maratonów i webinarów – teraz przyszedł czas, aby najważniejszą tematykę deweloperską skondensować w formie książkowej!

Każdy Czytelnik tej pozycji otrzyma ogromną dawkę solidnej wiedzy prosto od doświadczonego eksperta. Autor krok po kroku przeprowadza przez najważniejsze punkty przedsięwzięcia deweloperskiego – od poszukiwania gruntu, przez jego finansowanie, uzyskiwanie dokumentacji, współpracę z architektami, po sprzedaż i marketing nieruchomości. Książka uzupełniona jest o prawdziwe przykłady, autorskie przemyślenia i wskazówki oraz niezbędna dane i statystyki. Dzięki przejrzystej formie i klarownej treści tytuł ten jest skierowany zarówno do osób mających już styczność z branżą, jak i zupełnych laików. Nie jest to typowy podręcznik – całość została okraszona licznymi anegdotami oraz poczuciem humoru, czyniąc z książki pozycję, którą zwyczajnie chce się czytać!

Spis treści:

I – Poszukiwanie nieruchomości
II – Lokalizacja, klient, produkt
III – Uzyskiwanie dokumentacji
IV – Finansowanie inwestycji
V – Optymalizacja deweloperska i współpraca z architektami
VI – Organizacja budowy
VII – Negocjacje
VIII – Marketing i sprzedaż w deweloperce
IX – Reklamacje
X – Inne inwestycje deweloperskie
XI – Zmienność rynku deweloperskiego, nowa ustawa deweloperska, ryzyko i grzechy inwestycyjne

Parametry techniczne:

Liczba stron: 344
Okładka: twarda
Format: 23 cm x 16 cm
Papier: 90g

Autor:

Paweł Preisner – z wykształcenia ekonomista, w deweloperce od ponad 21 lat. Właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej Szklane Tarasy oraz Hotelu Bacówka Radawa & SPA****. Jego inwestycje ST 55, ST Tower, Zig Zak House czy osiedle Strażacka były wielokrotnie wyróżniane jako perełki architektoniczne. Autor książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować?”, która została wydana w październiku 2018 roku. Pomysłodawca „Akademii Dewelopera”, warsztatów „Zostań Deweloperem” oraz szkolenia „Flip na działce”, prelegent wielu konferencji i kongresów branżowych. „Deweloper Roku 2020” w kategorii zabudowa wielorodzinna w plebiscycie ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mieszkanicznik.