
Pierwsza w Polsce akademia dewelopera pod patronatem Forbes Polska
Druga edycja Akademii Dewelopera w skrócie
Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Akademia Dewelopera, to pierwszy projekt edukacyjny w Polsce wsparty TYLKO przez praktyków, posiadających faktyczne i potwierdzenie doświadczenie, przekraczające umiejętności zwykłego uzyskania warunków zabudowy.
To projekt edukacyjny, dzięki któremu poznasz wszystkie tajniki branży deweloperskiej. Podczas 9 weekendowych zjazdów, wypełnionych merytorycznymi wykładami, przekazywana będzie wiedza, która pozwoli realizować swoje własne przedsięwzięcia deweloperskie.
To przekrój działalności dewelopera – od znalezienia działki, przez finansowanie inwestycji, projektowanie procesu budowlanego w schemacie Gantta, współpracę z architektami, kwestie podatkowe i optymalizacyjne, po reklamacje, marketing i sprzedaż mieszkań. Z nami poznasz deweloperkę od „a” do „z”.
Kadra Akademii Dewelopera prowadząca zajęcia to zespół ludzi, którzy w deweloperce działają od lat. Przeprowadziliśmy tysiące transakcji, wybudowaliśmy setki mieszkań, negocjowaliśmy wielomilionowe umowy, rozwiązywaliśmy skomplikowane problemy związane z działkami, organizowaliśmy budowy, prowadzimy firmy.
Teraz ta wiedza jest dostępna też dla Ciebie. Czy chcesz skorzystać i przyspieszyć swój biznes? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie już samodzielnie.
Stawiamy nie na szkolenie, a edukację – pogłębioną, konsekwentną i merytoryczną.
Dołącz do Akademii Dewelopera i stań się częścią tego wielkiego projektu!

Prelegenci

Paweł Preisner
Główny prelegent Akademii DeweloperaPomysłodawca Akademii Dewelopera, deweloper z 21-letnim doświadczeniem. Właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej Szklane Tarasy oraz Hotelu Bacówka Radawa & SPA****.

Joanna Preisner
Właścicielka i pomysłodawczyni Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, w którym na co dzień kreuje wizje, kontroluje ich realizację oraz wyznacza kierunki działań marketingowych.

Adrian Hołub
Współwłaściciel Geodetic. Niezależny doradca ds. inwestycji w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe. Trener z ponad 100 prelekcjami na koncie. Inwestor nieruchomości.

Maciej Trojniar
Marketingowiec z branży deweloperskiejPonad 1500 sprzedanych nieruchomości na koncie. Ponad 8 lat doświadczenia w marketingu dla deweloperów.

Wojciech Woźniczka
NegocjatorTrener sprzedaży i negocjacji. Laureat konkursu Polish National Sales Awards w kategorii Najlepszy Trener Sprzedaży w Polsce.

Piotr Dobrowolski
Zawodowy prawnikRadca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalista prawa nieruchomości. Ekspert i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Piotr Cieszewski
Profesjonalny mówcaPrzez 10 lat dyrektor oddziałów w korporacji budowlanej Skanska, ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, zdobywca Mount Everestu.

Wojciech Orzechowski
Inwestor, deweloperInwestor, deweloper, twórca WIWN®. Ponad 890 osób pod jego okiem zarobiło na pierwszej nieruchomości stosując jego autorską strategię inwestycyjną.

Magdalena Dobrowolska-Zając
Radca PrawnyWspółwłaścicielka Kancelarii DMP-LEGAL. Radca prawny, specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości oraz korporacyjnej podmiotów gospodarczych.

Paweł Drostek
Dyrektor Wioski WakacyjnejDyrektor generalny Wioski Wakacyjnej w Radawie. Wdraża nowoczesne systemy informatyczne wspierające sprzedaż i automatyzację.

Katarzyna Kuniewicz
Analiza rynkuHead of Residential Research w Obido (Grupa OLX), gdzie odpowiada za badania preferencji na rynku mieszkaniowym.

Mariusz Stężały
Inwestor6 lat doświadczenia w zakresie flipowania mieszkaniami. Specjalista w branży nieruchomości, z zakresu sprzedaży i nieruchomości, inwestor na rynku nieruchomości.

Marek Niedźwiedź
Radca podatkowyKupuje, naprawia, łączy i skaluje biznesy w Anglii, USA, Portugalii i Polsce. Członek amerykańskiego Forbes Business Council.

Karolina Malicka
Inspektor budowlanyInspektor Budowlany w branży od 11 lat, ze względu na jej 150 cm wzrostu znana jako ``jednostka miary budowlanej``.

Marek Golec
Radca podatkowyWspółwłaściciel kancelarii księgowo-podatkowej działającej pod markami Wynajmistrz.pl i MistrzPodatkow.pl.

Grzegorz Grabowski
Radca podatkowyZałożyciel i współwłaściciel Kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl. Grzegorz jest również autorem poczytnego bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami, ich rozliczaniem i podatkami.

Przemysław Dziąg
Radca prawnyPrzemysław Dziąg, radca prawny, od kilku lat reprezentuje Polski Związek Firm Deweloperskich Jest autorem licznych analiz oraz opinii prawnych w szczególności z zakresu ustawy deweloperskiej, użytkowania wieczystego i prawa budowlanego.

Paweł Tkaczyk
Marketingowiec z wyższej półkiJak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami.

Michał Boniaszczuk
Pośrednik rynku premiumPomoże rozgryźć Wam w jaki sposób podejść do poszczególnych typów klientów. Od 16 lat pracuje w sprzedaży, a jak mówi sam o sobie ``Usuwa trudności w sprzedaży nieruchomości``

Agnieszka Krawczak
Ekspert bankowyOd ponad 4 lat odpowiedzialna za rozwój Mieszkaniowego rachunku powierniczego w ING Banku Śląskim dla klientów korporacyjnych. W odpowiedzi na oczekiwania deweloperów i wymogi ustawowe, buduje innowacyjne rozwiązania w zakresie rachunku mieszkaniowego w bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego.

Konrad Mitręga
Ekspert finansowy19 lat doświadczenia w branży finansowej. Pracował w banku BPH oraz w Mbanku. Od 2007r. prowadzi firmę Private Brokers. Od 11 lat jest członkiem SBDiM.
Roczny dostęp do klubu dewelopera w cenie Akademii
Sprawdź korzyściZałożenia harmonogramu drugiej edycji Akademii Dewelopera
9 zjazdów - Ponad 160 godzin prelekcji - niespełna 20 specjalistów z branży

- Integracja grupy
- Wprowadzenie do branży deweloperskiej
- Formy działalności
- Ustawa deweloperska
- Początki w deweloperce - skala inwestycji
- Klient docelowy, produkt docelowy – analiza potrzeb ludzkich

- Analiza rynku mieszkaniowego w perspektywie 2 lat
- analiza, statystyki, założenia i preferencje
- Systemy sprzedażowe

- Statystyki niedoboru mieszkań i potrzeby rynkowe
- Wskaźnik starzenia się społeczeństwa
- Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja
- KPA, WZ, PNB, MPZP – procedury
- Panel dyskusyjny pytania i odpowiedzi
- Test wiedzy

Nieruchomość gruntowa to podstawa deweloperki – jej fundament. Właśnie dlatego tak ważna jest umiejętność wyszukiwania i dostrzegania gruntów, które posiadają odpowiedni potencjał deweloperski. Podczas tego zjazdu dowiesz się, w jaki sposób znaleźć idealną działkę. Zdobędziesz również umiejętności, które pozwolą Ci ocenić, czy dana nieruchomość nadaje się pod zabudowę. Podczas zjazdu omówione zostaną m.in.:
- Parametry inwestycji deweloperskiej
- Strategia procesu uzyskiwania warunków zabudowy
- Powierzchnia lokali w całym procesie inwestycji deweloperskiej w oparciu o nowe przepisy
- Błędy map zasadniczych
- Granice nieruchomości
- Linia zabudowy
- Linia rozgraniczająca pasa drogowego
- Linie rozgraniczające obszary o różnym przeznaczeniu w mpzp
- Odległości budynków od linii energetycznych
- Powierzchnia zabudowy
- Wysokość budynku ograniczenia i sposoby ich obejścia
- Ilość kondygnacji
- Wskaźnik intensywność zabudowy
- Powierzchnia biologicznie czynna
- Miejsca postojowe
- Analiza zacieniania i nasłoneczniania
- Wystąpienie o wz-tkę
- Pozwolenia i zgody urzędów na etapie wz
- Podziały i scalenia na etapie wz – zwiększenie parametrów inwestycji deweloperskiej
- Normy polskie pomiaru powierzchni w procesie deweloperskim
- Powierzchnie budynku w pozwoleniu na budowę
- Powierzchnie przy odbiorze budynku i samodzielności lokali
- Powierzchnie lokali w bhwn
- Pum (powierzchnia użytkowa mieszkań)
- Gla (powierzchnia najmu brutto)
Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie samodzielnie dokonywać analizy gruntu: dostrzegać zarówno jego wady, jak i zalety. Na tej podstawie będziesz w stanie ocenić potencjał deweloperski wybranej lokalizacji, oszacować jej wartość oraz będziesz umiał pozyskiwać niezbędne informacje, które będą niezbędne podczas negocjacji oraz przygotowywaniu umowy jej zakupu.

- Umowa z architektami
- Harmonogram prac z architektami
- Przygotowanie dokumentacji
- Struktura mieszkań w inwestycjach wielorodzinnych
- Tajniki optymalizacyjne łączenia funkcji
- Projektowanie własnej inwestycji
- Przygotowywanie dokumentacji
- Warunki techniczne
- Wytyczne dla architekta
- Decyzja środowiskowa

Bez porządnej umowy nie można skutecznie działać w nieruchomościach. Wszelkie ustalenia zawierane wyłącznie ustnie to aż proszenie się o kłopoty. Dobrze przygotowana umowa to gwarancja przejrzystości, obustronnego zrozumienia, uczciwości przedsięwzięcia. To również zabezpieczenie przed oszustwami, ale także nieprzewidywalnymi wydarzeniami. Podczas tej prelekcji poznasz zasady zawierania umów oraz zrozumiesz, czym jest umowa rezerwacyjna, przedwstępna i deweloperska.
- Umowa deweloperska
- Umowa przedwstępna, warunkowa
- Zapisy zabezpieczające kupującego podczas nabywania gruntu
- Klauzule abuzywne
- Zadatki, zaliczki, kaucje

- Temat wyboru formy działalności deweloperskiej
- Plusy i minusy , odpowiedzialność osobista w różnych formach działalności
- Najbardziej optymalne opodatkowane w inwestycjach do 2ml euro i powyżej 2 mln euro
- Księgowe koszty zakupu gruntu
- Rozliczenia zaliczek na poczet zakupu mieszkania
- VAT – dochodówka - Cit estoński
- VAT przy inwestowaniu w mieszkania – ZD czy zwrot przy pierwszym zasiedleniu
- Opodatkowanie najmu , ryczałt, 9 +,19,+19+19, 20, 25 %

- Temat wyboru formy działalności deweloperskiej
- Plusy i minusy , odpowiedzialność osobista w różnych formach działalności
- Najbardziej optymalne opodatkowane w inwestycjach do 2ml euro i powyżej 2 mln euro
- Księgowe koszty zakupu gruntu
- Rozliczenia zaliczek na poczet zakupu mieszkania
- VAT – dochodówka - Cit estoński
- VAT przy inwestowaniu w mieszkania – ZD czy zwrot przy pierwszym zasiedleniu
- Opodatkowanie najmu , ryczałt, 9 +,19,+19+19, 20, 25 %

- Księgowość w firmie deweloperskiej i przejęcia spółek - wskaźniki otwierające oczy na okazje
- Kupowanie małych firm deweloperskich przez “większych graczy”- prowadz

- Projektowanie procesu budowlanego
- Tworzenie zespołu budowlanego
- Wybór metody realizacji przedsięwzięcia
- Plusy i minusy systemu gospodarczego i generalnego
- Pozyskiwanie wykonawców i podwykonawców (metody i kanały)

Zatrudnić kogoś to żadna sztuka. Wystarczy dać ogłoszenie o pracę, wybrać spośród kandydatów, przekazać obowiązki – i po wszystkim! Jeżeli tak sądzisz, to grubo się mylisz. Świat jest miejscem złożonym, a współpraca z ludźmi to skomplikowana kwestia zależna od wielu czynników. Dlatego podczas niniejszego wykładu dowiesz się m.in.:
- Jak motywować zespół
- Jak zarządzać ludźmi
- W jaki sposób dobierać odpowiednie osoby do konkretnych zadań

- Proces inwestycyjny – budowa krok po kroku
- Rodzaje i procedowanie prawa dojazdu
- BDO , śmieci - nie lekceważ tego
- Zasiedzenie służebności, dobra i zła wiara
- Procedura zgłaszania przejazdu – przejazd wąski, pas pieszo – jezdny, współwłasność, udział
- Koszty wytworzenia
- Tworzenie biznes planu inwestycji

Odbiory prac budowlanych to niezwykle ważna chwila każdej budowy. To właśnie wtedy należy ocenić jakość wykonanych robót, zatwierdzić je lub zgłosić ewentualne poprawki. Na co należy wtedy zwrócić szczególną uwagę (patrząc przez pryzmat naszego klienta) oraz czy inwestor ma w ogóle prawo odmówić odbioru prac budowlanych? Odpowiedzi na te pytania podczas niniejszej prelekcji!

Na deweloperze spoczywa ustawowy obowiązek prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego.
Na spotkaniu dowiesz się m.in.:
- kiedy konieczne jest otwarcie mieszkaniowego rachunku powierniczego,
- na czym polega prowadzenie rachunku mieszkaniowego,
- co się zmieniło w rachunkach mieszkaniowych od 1 lipca 2022r.

- Finansowanie nieruchomości na przestrzeni ostatnich 5 lat. Elementy stałe i zmiany w tym okresie
- Perspektywy finansowania nowych inwestycji w kontekście aktualnej sytuacji na rynku oraz obowiązywania nowej ustawy deweloperskiej
- Ocena rynku pierwotnego z perspektywy banków oraz prawdopodobne scenariusze rozwoju na tym rynku w perspektywie 1 -3 lat.

- Deweloperskie dźwignie finansowe
- Przepływ środków pieniężnych
- MPK- firmy deweloperskiej
- Założenia harmonogramu wykonania i płatności
- Finansowanie inwestycji
- Kredyty mieszkaniowe
- Kredyty inwestycyjne
- Kredyty deweloperskie
- Barter

Doświadczony deweloper wie, że jego praca nie kończy się wraz z oddaniem mieszkań do użytkowania. Korzystanie z mieszkań przez nowych właścicieli to prawdziwa weryfikacja jakości całej inwestycji. Dlatego z niniejszego wykładu dowiesz się m.in.:
- Czym jest gwarancja i rękojmia
- Jaka jest definicja wady i jej przykłady w przedsięwzięciach deweloperskich i budowlanych
- Jakie są źródła roszczeń z gwarancji i rękojmi
- Jakie są okresy gwarancji i rękojmi
Podczas wykładu poznasz również szczególne przykłady rękojmi i gwarancji w umowach deweloperskich i o roboty budowlane (np. możliwość dochodzenia napraw w częściach wspólnych nie tylko przez wspólnotę ale również przez poszczególnych lokatorów), dzięki czemu zyskasz kompleksową wiedzę w tym zakresie.

- Omówienie ustawy deweloperskiej z 1.07.2022
- Szanse i ograniczenia dla deweloperów i nabywców
- Jak waloryzować nieruchomości wg nowej ustawy deweloperskiej

- Wydanie instrukcji użytkowania mieszkania
- Zasady odstąpienia od umowy deweloperskiej, przypadki przez zbywcę i nabywcę
- Zbywanie i nabywanie nieruchomości gruntowych zabudowanych i niezabudowanych, zasady zwolnienia z podatku vat,
- Obowiązek naliczania podatku vat,
- Moment przyjęcia obniżonych stawek VAT,
- Pierwsze zasiedlenie - zwrot VAT - najem dla przedsiębiorców - odliczenie

- Komercja / parki handlowe / Żabka/ Rossman/ Dino jak negocjować z sieciówkami
- Budowanie dochodu pasywnego w deweloperce – zwrot VAT
- Magazyny

- Różne typy klientów i sposoby na skuteczną rozmowę z nimi
- Perswazja i skuteczna argumentacja
- Budowanie relacji z klientami
- Jak pomóc klientowi w podjęciu decyzji

- Wszystko o FLIPach
- Łączenie funkcji
- Flip na garażach
- Jak zbudować swój własny akademik

Czym są i jak można zarobić na kwaterach pracowniczych, opowie Mariusz Stężały

- Z perspektywy pośrednika; jak budować relacje z deweloperami, jak sprzedawać inwestycje
- Pozyskiwanie nieruchomości od dewelopera przez pośrednika
- Marketing inwestycji
- Porównanie rentowności sprzedaży własnej, łączonej i na wyłączność pośrednika
- Formy sprzedaży, zasady sprzedaży

Ponad 1 500 sprzedanych mieszkań nauczyło mnie dobierania skutecznych narzędzi marketingowych. Teraz powiem Ci jakie zastosować do Twojego typu inwestycji.
- Marketing od podstaw
- Projektowanie budżetu marketingowego
- Projektowanie kampanii krok po kroku
- Dobieranie narzędzi marketingowych
- Gdzie i ile można oszczędzić w marketingu

- Z perspektywy pośrednika; jak budować relacje z deweloperami, jak sprzedawać inwestycje
- Pozyskiwanie nieruchomości od dewelopera przez pośrednika
- Marketing inwestycji
- Porównanie rentowności sprzedaży własnej, łączonej i na wyłączność pośrednika
- Formy sprzedaży, zasady sprzedaży

Negocjacje w deweloperce to chleb powszedni. Negocjuje się bowiem wszystko: cenę działki, warunki zakupu, koszty z generalnym wykonawcą. To tutaj kryją się ogromne pieniądze idące w setki tysięcy złotych. Właśnie dlatego każdy deweloper musi umieć skutecznie negocjować.
Podczas spotkania z Wojciechem Woźniczką dowiesz się:
- Jakie są strategie i techniki negocjacyjne
- Kto pierwszy powinien podać cenę
- Jak negocjować, aby obie strony były zadowolone z efektu końcowego
- Jak chronić się przed sztuczkami negocjacyjnymi
Wykład uzupełniony zostanie również ćwiczeniem, dzięki czemu sprawdzić w praktyce pozyskaną wiedzę.

- Tworzenie strategii wizerunkowej oraz sprzedażowej nowopowstającego obiektu turystycznego
- Określenie gościa docelowego obiektu w celu stworzenia celnej komunikacji marketingowej
- Narzędzia marketingowe – które warto wprowadzić, a z których nie korzystać?
- Magia social mediów w budowaniu marki obiektu
- Zarządzanie obiektem

- Systemy sprzedażowe
- Automatyzacja systemów sprzedażowych i pobytowych
- Koszty pośredników
- Niezbędne systemy
- Panel dyskusyjny Q&A (Paweł Preisner, Paweł Drostek)
- Test wiedzy

Ostatni zjazd Akademii Dewelopera! To podczas tego zjazdu sprawdzisz efekty 9-miesięcznej pracy. Na wszystkich uczestników będzie bowiem czekał test przygotowany na podstawie materiałów oraz wykładów odbywających się w ramach całej Akademii. Po wszystkim odbędzie się rozdanie dyplomów ukończenia akademii - i mamy część oficjalną za nami!
Teraz już tylko luźna atmosfera, impreza integracyjna, rozmowy w kuluarach wśród uczestników elitarnej Akademii Dewelopera! Doskonałe zwieńczenie 9 miesięcy przepełnionych edukacją i pracą nad własnymi przedsięwzięciami deweloperskimi. Dodatkowo zjazd ten zostanie uświetniony obecnością gościa specjalnego! A wszystko to w wyjątkowym miejscu, jakim jest Hotel Bacówka Radawa & SPA****!
Dla takich chwil warto ukończyć Akademię Dewelopera!
Galeria ze zrealizowanych inwestycji deweloperskich
Cennik
Każdy z etapów sprzedaży podzielony został na dwa warianty: opłatę jednorazową oraz ratalną.
Akademia Dewelopera to 9 zjazdów, każdy z nich jest dwudniowy.
Łącznie to 18 dni intensywnych szkoleń - wybierz opcję najbardziej dopasowaną do Ciebie.
Przedsprzedaż
do 14.07.2022
RATALNIE
1 800 zł
miesięcznie netto
JEDNORAZOWO
13 900 zł
netto
Cena regularna
od 15.07 do 31.08.2022
RATALNIE
2 300zł
miesięcznie netto
JEDNORAZOWO
16 900zł
netto
Last minute
od 01.09 do 23.09.2022
RATALNIE
2 900 zł
miesięcznie netto
JEDNORAZOWO
19 900 zł
netto