fbpx

Deweloperka wymaga wiedzy i odpowiedzialności

deweloperka wymaga wiedzy i odpowiedzialności

Coraz większa liczba osób wchodzących w branżę deweloperską skutkować musi w dłuższej perspektywie pojawianiem się coraz większej liczby wadliwie realizowanych inwestycji. Umasowienie nie sprzyja jakości. Trzeba zacząć uświadamiać ludzi, że deweloperka wcale nie należy do łatwych działalności, ale wymaga ogromnej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia. Ale i uczciwości.

Komentarz do artykułu: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28499473,deweloper-wybudowal-domy-na-osuwisku-droga-runela-mieszkancy.html

Początkującym deweloperem często wydaje się, że nie trzeba zawracać sobie głowy badaniami geologicznymi. W końcu grunt wygląda na stabilny, a poza tym kilka metrów dalej stabilnie stoi inna zabudowa. Sęk w tym, że warunki geotechniczne mogą być diametralnie różne nawet na sąsiadujących ze sobą działkach. Niestety, często problemy wychodzą dopiero podczas budowy czy nawet kilka lat po oddaniu budynku do użytkowania. I mogą mieć one katastrofalne skutki, łącznie z zagrożeniem życia ludzi. Dlatego często w tych kwestiach naprawdę warto dmuchać na zimne.

Niech więc będzie to przestroga, że jeżeli chce się budować wizerunek poważnej firmy deweloperskiej, to nie warto nigdy iść na skróty, ale dołożyć starań, aby każda zrealizowana przez nas inwestycja była naszą wizytówką oraz powodem do dumy. Aby tak jednak było, niezbędna jest rzetelna i fachowa wiedza, która pozwoli uchronić inwestycje przed licznymi zagrożeniami.