Lustra – home staging (część IV)

lustra

Jeżeli myślicie, że lustra sprawdzają się głównie w łazienkach, to jesteście w błędzie. Sprawdzą się doskonale również w korytarzu, garderobie czy sypialni. Odpowiednio dobrany model lustra dodatkowo podkreśli charakter waszego mieszkania.

Lustra są idealnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w małych i ciasnych pomieszczeniach. Niezależnie od wielkości i kształtu, stanowić będą zarówno ozdobę wnętrz, jak i świetnie odbiją światło, które doświetli dodatkowo pokój.

Przedmioty te nadają się do zastosowania praktycznie w każdym zakątku nieruchomości, a wszystko dzięki ich funkcjonalności. Różnorodne rozmiary, kolory i style ram, w jakich są umieszczone szklane tafle, oraz ciekawe formy samych zwierciadeł pozwalają na niesamowitą zabawę z designem.

Optyczne powiększenie

Lustra możemy stosować w każdych pomieszczeniach. Zarówno małe, jak i większe pokoje będą dla nich miejscem idealnym. Te pierwsze zostaną dzięki nim optycznie powiększone. Wystarczy zawiesić lustro na jednej ze ścian pomieszczenia, dzięki czemu obserwator odniesie wrażenie, że jest ono znacznie większe niż w rzeczywistości.

Podobny zabieg możemy zastosować w łazienkach. Zazwyczaj nie przekraczają one w mieszkaniach kilku metrów kwadratowych. Dzięki lustrzanej ścianie uzyskamy efekt głębi i przestrzeni. Rozwiązanie takie dodatkowo spotęguje też moc światła w tym niewielkim pomieszczeniu.

Lustra w kuchni

Ciekawym rozwiązaniem, które jest coraz częściej stosowane, jest użycie w pomieszczeniu kuchennym lustra zamiast płytek. Usytuowanie go między blatem a górnymi szafami również w tym wypadku spowoduje powstanie głębi optycznej.

Jeśli jesteśmy zainteresowani takim rozwiązaniem, to warto zainwestować w doniczki z ziołami. Ich lustrzane odbicie znacząco ożywi kuchnię i będzie się wydawało, że zieleni jest dwa razy więcej niż w rzeczywistości.

Niestandardowe zastosowania

Tradycyjne zastosowanie lustra wiszącego bądź klejonego do ściany to jedno. Zwierciadła można również wykorzystać jako fronty meblowe. Klasyczna szafa wnękowa w wąskim korytarzu nie musi być przecież wykonana z najzwyklejszej płyty. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykreujemy nową przestrzeń już w pierwszym pomieszczeniu, które odwiedzi nasz klient. Pamiętajcie – nieważne, jakim metrażem mieszkania dysponujemy. Możemy eksperymentować zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Lustra czują się świetnie w każdym z nich.

Artykuł jest skróconym i przeredagowanym na potrzeby internetowe fragmentem książki „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować”

Photo by Magda Ehlers from Pexels

Podobne wpisy