Każdy może zostać deweloperem

każdy może zostać deweloperem

Jak zarobić pół miliona inwestując zaledwie 50 tysięcy? Czy wchodząc w branże deweloperską niezbędne są odpowiednie koneksje rodzinne? W jaki sposób zacząć swoją przygodę z deweloperką? Na te i wiele innych pytań odpowiedział podczas spotkania „Od zera do dewelopera” Paweł Preisner – prezes firmy deweloperskiej Szklane Tarasy. Wydarzenie zorganizowane zostało 27 listopada w Hotelu Grein w Rzeszowie.

Od zera do dewelopera

Wtorkowe spotkanie było okazją do poznania historii jednego ze znaczących rzeszowskich deweloperów – Pawła Preisnera. Zaproszony gość opowiedział o 15 latach swoich doświadczeń w branży deweloperskiej, które obfitowały w sukcesy, ale również wiele trudnych momentów, kiedy musiał zaryzykować i zastawić cały swój majątek, aby móc zrealizować zaplanowane inwestycje. Dziś Preisner buduje efektowne osiedla, wieżowce i obiekty, chociaż jego początki były bardzo skromne.

– Wszędzie powtarzamy, że początkiem naszej działalności był zwykły blaszak. Ale rzeczywistość jest inna i o wiele bardziej prozaiczna. Tak naprawdę zaczynaliśmy od kiszonek, które dały nam podstawę do późniejszych działań już w branży deweloperskiej – opowiadał Paweł Preisner, prezes firmy Szklane Tarasy. – Tymczasem nawet dzisiaj zdarza mi się słyszeć głosy, że wszystko zawdzięczam bogatym rodzicom, którzy rozkręcili interes, a ja tylko go przejąłem. Jeżeli miałbym trzymać się tradycji rodzinnych, to zostałbym policjantem, którym był mój ojciec. Wybrałem jednak swoją drogę i dlatego mogę z przekonaniem powiedzieć, że deweloperem może zostać każdy, jeżeli tylko mocno przyłoży się do realizacji swoich marzeń.

Pół miliona w trzy miesiące

Podczas spotkania, oprócz inspirującej historii, Preisner przedstawił case study pokazujące jak zarobić 500 tysięcy złotych, mając do dyspozycji zaledwie 50 tysięcy. Na realnym przykładzie zaprezentował krok po kroku w jaki sposób podchodzić do obrotu nieruchomością gruntową – od znalezionego ogłoszenia, poprzez efektywne wykorzystanie powierzchni, negocjacje cenowe, pozyskiwanie finansowania aż po skuteczną sprzedaż.

Jak przyznaje sam prelegent, krótkie spotkanie pozwala na przekazanie jedynie fragmentu informacji na temat deweloperki. Aby osiągać sukces w tej branży, niezbędna jest ogromna wiedza, doświadczenie oraz umiejętności, które pozwolą na skuteczne działanie w tym trudnym obszarze. Dobry deweloper musi znać się nie tylko na budowlance, ale również mieć pojęcie na temat marketingu, prawa oraz sprzedaży – tylko w ten sposób będzie w stanie wyróżnić się na konkurencyjnym rynku. To dlatego tak ważne jest ciągłe doskonalenie się, uczestnictwo w  warsztatach, szkoleniach oraz praktyka w zakresie obrotu nieruchomościami.

Wydarzenie, w którym udział wzięło około 150 osób, zostało zorganizowane przez lokalny oddział „Mieszkanicznika”.

Spotkanie „Od zera do dewelopera” dało uczestnikom przedsmak tego, czego mogą spodziewać się podczas kolejnych zaplanowanych warsztatów deweloperskich, w ramach których kompleksowo omówione zostaną kwestie skutecznego prowadzenia przedsiębiorstwa deweloperskiego. W trakcie dwóch dni tych szkoleń przekazana zostanie praktyczna wiedza m.in. z obszaru prawa budowlanego, analizy gruntów, procesu budowlanego, obsługi klienta, sprzedaży oraz promocji. Wydarzenie odbędzie się 19-20 lutego w Warszawie. Więcej szczegółów na temat warsztatów można znaleźć na stronie:

https://old.zostandeweloperem.pl/warsztaty/

Podobne wpisy