fbpx

Dodatki i ozdobniki – home staging (część II)

dodatki do domu

Uwielbiamy pomieszczenia, które wprost emanują klimatem! To właśnie dodatki, które znajdują się w pomieszczeniach, tworzą ich niezwykły charakter. Wykreowanie indywidualnej atmosfery mieszkania powoduje, że powierzchnie stają się jedyne w swoim rodzaju. Stają się odzwierciedleniem naszej duszy.

Przeczytaj także: Przygotowywanie mieszkania pod sprzedaż – home staging (część I)

O ile w pracy zachowujemy dystans i chcemy, aby pomieszczenia biurowe były nieskazitelnie uporządkowane, o tyle w domach pozwalamy sobie na drobne szaleństwo. I szalejmy! Dzięki zastosowaniu różnych tekstur i wzorów jesteśmy w stanie przygotować interesujące wnętrza.

Dostępne na rynku produkty stwarzają nieograniczone możliwości. Wiele sklepów oferuje ciekawy asortyment, zachowując przy tym rozsądek cenowy. Nie musimy wchodzić do sklepu z wypchanym po brzegi portfelem. Producenci przebijają się z ofertami, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na drobne zakupy, które pomogą nam w sprzedaży mieszkania.

Dekoracje – nie cena, a styl

Nawet ciekawa miska na owoce lub nietypowa karafka na wodę może sprawić, że wnętrze będzie wyglądało zupełnie inaczej. Przybory kuchenne w postaci stojaków na noże czy wino są dziś małymi dziełami sztuki. Śmiało możemy je wykorzystać przy dekorowaniu pomieszczenia.

Świece to piękny element dekoracyjny. Ustawione na tacach bądź w lampionach mogą stworzyć niezwykłą kompozycję. Dostępne wielkości i kolory sprawią, że dobierzemy je do każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy będzie to nowoczesny lof, klasyczny apartament czy też skandynawskie studio. To właśnie dodatki tworzą z nieruchomości DOM.

Wszystko należy robić oczywiście z umiarem. Błędem będzie mieszanie wszystkich możliwych kolorów i stylów. Najlepiej zainwestować w jedną bądź dwie barwy, które orzeźwią nasze przestrzenie. Dobierając dodatki, musimy konsekwentnie trzymać się wybranego kierunku.

Poszukaj rady!

Jeśli nie umiecie poradzić sobie sami z dobraniem elementów dekoracyjnych do waszego mieszkania, to śmiało skorzystajcie z Internetu. Jest mnóstwo aplikacji i programów, które pokażą wam przykładowe aranżacje odpowiadające danemu stylowi.

Warto również zapytać o poradę eksperta pracującego w sklepie z asortymentem dekoracyjnym. Pamiętajcie tylko, aby zabrać ze sobą telefon czy aparat, aby móc pokazać zdjęcia mieszkania. Osoby pracujące w takich miejscach mają ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie aranżacji. Dobiorą poduchę do koloru sofy oraz stworzą piękną scenę w jadalni ze stołem w roli głównej, na którym zagoszczą nowe talerze i szklanki.

Artykuł jest skróconym i przeredagowanym na potrzeby internetowe fragmentem książki Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować”

Źródło obrazu: pixabay.com