fbpx

Paweł Preisner wystąpił na Ogólnym Kongresie Mieszkaniczników w Warszawie!

kongres mieszkaniczników

„Deweloperka z pasją i wynikami finansowymi” – to tytuł wykładu wygłoszonego przez Pawła Preisnera podczas XI Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkaniczników w Warszawie, który odbył się w dniach 23-24 listopada.

Jak przekonywał Paweł Preisner podczas swojego wystąpienia, nie powinniśmy się obawiać kryzysu podobnego do tego, który wystąpił w 2008 roku, chociaż niewątpliwie zbliża się stopniowy, ale powolny spadek koniunktury. Obecna sytuacja rynkowa jest inna, niż ponad dekadę temu, ponadto różne instytucje finansowe nauczone trudnym doświadczeniem wprowadziły wiele procedur i rozwiązań, które mają m.in. odrzucać inwestowanie w zbyt ryzykowne przedsięwzięcia. Wciąż najbezpieczniejszą „lokatę” stanowią złoto oraz grunty, których ceny rosną z każdym rokiem. Osoby zajmujące się rynkiem nieruchomości powinny zwrócić uwagę na jego przekształcenia – w najbliższym czasie swoją rolę zwiększy m.in. rentierstwo.

To tylko kilka kwestii omówionych przez Pawła Preisnera podczas jego niedzielnego wystąpienia, którego prelekcja poruszyła także m.in. tematykę aktualnych kosztów budowy, wpływu starzenia się społeczeństwa na rynek nieruchomości czy deweloperskich bubli inwestycyjnych.